Z cyklu kreatywne zabawy - zabawy z drucikiem (wyciorkiem)

Zabawy te wspomagają rozwój motoryki małej, usprawniają palce i mięśnie rąk, a także ćwiczą skupienie uwagi. Są świetną zabawą, a zarazem ćwiczeniem. Bawiliśmy się w:

- "Labirynt" czyli rozplątywanie dwóch drucików,

- "Ogonek świnki" czyli nawijanie kreatywnego drucika na palec i zdejmowanie go,

- "Ozdabianie papierowej rurki" - dzieci otrzymały rurki i na nie nawijały druciki. Paluszki cały czas pracowały :) Następnie drucik zamienił się w ślimaka, który był mięciutki.

Na zakończenie "Bąbelki" z ochotą zabrały się za nawlekanie kolorowych rurek na drucik i w ten sposób wyczarowały bransoletki. Stały się one prezentem dla siostry, mamy lub koleżanki. Takie popołudniowe zajęcia dały dzieciom dużo radości i wiary w to, że same mogą coś stworzyć.