Z WIZYTĄ W SALONIE FRYZJERSKIM – gr. III, 9.03.2020 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

9 marca MOTYLKI z gr. III wybrały się z wizytą do  Akademii Fryzjerstwa przy ul. Lubelska.

Na miejscu dzieci powitała właścicielka, pani Marta Żelazo. Zapoznała przedszkolaki z pomieszczeniami służącymi do wykonywania  różnych zabiegów tj.: manicure i pedicure, solarium, masaże. Dzieci z zainteresowaniem oglądały panie fryzjerki przy pracy podczas farbowania włosów. Obejrzały różne farby i poznały sposoby łączenia kolorów, aby uzyskać wymarzoną barwę. Obserwowały, jak wygląda mycie głowy klientki po nałożonej farbie – najbardziej podobał im się delikatny masaż głowy.  Pani Marta nauczyła także dzieci prawidłowego czesania i ,,nie szarpania włosów". Następnie dzieci miały możliwość robienia „kucyków” na główce treningowej fryzjera.

Wielką niespodzianką było wybranie z grupy chętnej osoby do podcięcia i uczesania włosów – została nią Karolinka. Przedszkolaki z przejęciem obserwowały metamorfozę swojej koleżanki – nowa fryzurka Karolinki wyszła naprawdę pięknie!

Serdecznie dziękujemy p. Marcie Żelazo oraz wszystkim pracownikom Akademii za ciepłe przyjęcie, gościnność i poświęcony czas!