„Aniołkowe śpiewanie” dla rodziców w gr. IV - 20.12.2018 r.

„Na niebie już gwiazdka świeci - kolędy śpiewają dzieci”

Rodziców na jasełka dziś zapraszamy,

które w przedszkolu wystawiamy.

Będzie Maryja, Józef i Jezusek w żłobie

i tak jak trzeba: trzej królowie.

Niech przy nim łączą się nasze rodziny

w imię Bożej Dzieciny!

20 grudnia w godzinach popołudniowych, kiedy za oknami panował już mrok, rodzice naszych TYGRYSKÓW z gr. IV przybyli do przedszkola, aby obejrzeć piękne przedstawienie o losach świętej rodziny w wykonaniu swoich pociech. Przedszkolaki przygotowały jasełka pod kierunkiem swoich pań nauczycielek: Agnieszki Miękisz i Agnieszki Dębickiej.

Mali artyści z wielkim przejęciem wcielili się w swoje role, wprawiając wszystkich w zadumę i chwilę wytchnienia w ferworze przedświątecznych spraw i obowiązków. Przedstawienie sprawiło dzieciom wiele radości, a rodzicom bardzo się podobało i zostało nagrodzone ogromnymi brawami.

Po występie p. dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz noworoczne. Następnie panie wychowawczynie zaprosiły zebranych gości do wspólnego dekorowania pierników.

I tak to właśnie - niezwykłe spotkanie, ciepła i rodzinna atmosfera, dziecięca interpretacja narodzin Dzieciątka, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje oraz wzajemne życzenia – wszystko to pozwoliło nam poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.