„INSTRUMENTY PERKUSYJNE ŚWIATA” - audycja muzyczna, 31.01.2019 r.

III spotkanie z YAMAHĄ

„Instrumenty świata" - to temat kolejnej audycji muzycznej, z jaką 31 stycznia przyjechali do nas muzycy ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Spotkanie prowadził p. Karol Stelmach, a jego gościem specjalnym był p. Paulo Bomfim. Opowiedział on dzieciom o niespotykanych instrumentach z różnych stron świata. Dzieci poznały m.in. bongosy, meinl darbuka, berimbau, caxixi, shekere, agogo, ganzá, cuíca czy djembe. Mogły także poczuć masaż dźwiękiem mis tybetańskich.

Pan Paulo „Amek” Bomfim jest nie tylko świetnym muzykiem, ale także jedynym w Rzeszowie profesorem capoeiry i już od kilku lat razem z grupą kilku zapaleńców prowadzi szkołę capoeiry Gingando Sempre. Dzięki temu mogliśmy na żywo zobaczyć ten narodowy brazylijski taniec, który jest zarazem sztuką walki.

Spotkanie bardzo podobało się dzieciom, które jak zwykle żywiołowo reagowały i świetnie się bawiły!

Koszt imprezy w wysokości 160 zł został sfinansowany przez Radę Rodziców.