Teatrzyk „SMOK WAWELSKI” - 5.03.2019 r.

5 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini z przedstawieniem pt. „SMOK WAWELSKI”.

Spektakl został przygotowany na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy. Przedstawienie ukazało dzieciom ważną rolę przyjaźni oraz podkreśliło potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami etyki. Aktorzy zwrócili uwagę na takie wartości moralne jak: opiekuńczość, odpowiedzialność, wspólna praca i odwaga.

Znakomite opracowanie tekstu, piękna, autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych. Inscenizacja przybliżyła dzieciom kulturę związaną z Krakowem, a tym samym z historią naszego kraju.