„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!” - 21.03.2019 r.

„Słoneczko nasze kochane, bardzo cię prosimy: ogrzewaj mocno ziemię, zacieraj ślady zimy. Pod śniegiem mocno bije pani przyrody serce. Słoneczko, wyślij promienie, daj ciepła jak najwięcej!” - Bożena Forma

No i stało się! Już jest! Przyszła?! Co prawda jeszcze nieśmiało, tak trochę jakby zza winkla, ale WIOSNA już jest! W kalendarzu na pewno, a za oknem… no cóż! Niby nie jest źle, ale temperatura jeszcze nie rozpieszcza.

Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola, w salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

21 marca wspólnie witaliśmy panią Wiosnę. Były wierszyki, piosenki i głośne okrzyki, a potem wiosenny spacer. Wszystkie przedszkolaki przemaszerowały barwnym korowodem uliczkami Staromieścia, trzymając w rękach wiosenne symbole. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia tej najpiękniejszej pory roku!