Przegląd Teatrzyków Dziecięcych - 25.03.2019r.

25 marca nasze utalentowane aktorsko dzieci z  grupy III wzięły udział w V Międzyprzedszkolnym  Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „PRZEDSZKOLNA MASKARADA” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 2 w Rzeszowie.

Impreza odbyła się w Teatrze MASKA. Na deskach teatru wystąpiły grupy teatralne z 16 rzeszowskich przedszkoli. Mali aktorzy pomimo towarzyszącej im tremy wspaniale odegrali swoje role. Wszystkie dzieci z wielkim przejęciem recytowały, śpiewały i tańczyły. Mogliśmy podziwiać m.in. takie scenki jak: „Morskie opowieści”, „Dzień dobrych uczynków”, „Jasia i Małgosię”, „Kaczkę dziwaczkę” czy „Królową Tatrę”.

Nasze przedszkolaki wystąpiły z inscenizacją wiersza Juliana Tuwima pt.: „Spóźniony słowik” wyreżyserowaną przez panie: Martę Klesyk i Małgorzatę Kawula i wypadły FENOMENALNIE! Cała ekipa prezentowała się wspaniale i wystąpiła w składzie: HANIA BARAN (pani Słowikowa), ANTOŚ MALEC (pan Słowik), BERNADKA BRYDAK i MILENA HORSKA (urocze Sąsiadki), ANTOŚ KUBICKI (pan Policjant) i MAJA DZIEDZIC (Narrator). Dzieci stworzyły na scenie uroczy i sielski obrazek, który w połączeniu ze świetnie dobranymi kostiumami oraz piękną dekoracją zostały docenione przez publiczność gromkimi brawami.

Organizatorzy konkursu docenili umiejętności wszystkich małych artystów i wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy rodzicom: pani Anecie Horskiej i panu Piotrowi Kubickiemu za zorganizowanie transportu i okazaną nam pomoc.