Konkurs „NAJDŁUŻSZA KSIĄŻKA ŚWIATA”

Filia nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego są organizatorami akcji promującej czytelnictwo pt. „Najdłuższa Książka Świata”.

Aby wziąć udział w akcji, należało zilustrować zwierzęcą postać literacką - bohatera wiersza lub opowiadania autorstwa dowolnie wybranego pisarza.

Tego zadania bardzo chętnie podjęły się dzieci z grupy III - MAJA DZIEDZIC, MAJA MACH, MAJA RZEGOCKA i FILIP ZIELIŃSKI. Ich prace będą reprezentować naszą placówkę podczas składania „Najdłuższej Książki Świata”, które odbędzie się już 3 kwietnia na placu przy Fontannie Multimedialnej.

Akcja jest organizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.