Musical „CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA” - 16.05.2019 r.

16 maja dzieci z gr. II i III wybrały się do kina ZORZA na musical profilaktyczny pt.: „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła” w wykonaniu Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia.

Twórcy musicalu przedstawili w zabawny sposób życie mieszkańców łąki: pracowita mrówka ciągle gdzieś się spieszyła; rozmarzony konik polny wieczorami grał na skrzypcach; elegancka biedronka godzinami przeglądała się w kroplach rosy; mucha trochę zezowała, motyl zawsze pił przez słomkę, a pająk zamiast sześciu nóg, miał ich aż osiem. Fantastyczne przygody tych drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać naprawdę czegoś wielkiego.

Dzięki temu pięknemu spektaklowi dzieci zrozumiały, jak ważna jest tolerancja i akceptacja każdego z nas, i że „inność” tak naprawdę wcale nie jest wadą.