PIKNIK RODZINNY - 1.06.2019 r.

PIKNIK RODZINNY z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty współorganizowany przez Rady Rodziców przedszkola i szkoły, Radę Osiedla Staromieście oraz całą społeczność naszej placówki jest już kilkuletnią tradycją i na dobre wpisał się w kalendarz imprez. Jego zorganizowanie wymaga dużego nakładu pracy zarówno personelu placówki jak i rodziców i opiera się na ich współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Tegoroczny piknik odbył się 1 czerwca. Był to piękny, słoneczny, ale przede wszystkim radosny, pełen miłej zabawy i pozytywnych przeżyć dzień. Od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki. Panowie zajęli się ustawieniem namiotów, stolików i krzesełek, rozkładali wielkie dmuchańce. Pracownicy zespołu przygotowywali różne stoiska i atrakcje, które wyrastały na placu zabaw jak grzyby po deszczu.

O 9.30 rozpoczęły się występy klas I-III, a o 10.30 zaczęła się właściwa część imprezy, czyli wesołe zabawy, konkursy dla dzieci i rodziców oraz zawody sprawnościowe. Na przygotowanej scenie odbywały się występy wokalne i taneczne dzieci. Uznanie publiczności zdobył pokaz zumby w wykonaniu roztańczonych mamusiek. Cały plac tętnił życiem i każdy znalazł coś dla siebie. Były więc dmuchańce dla dzieci, stoisko malowania twarzy, pokaz baniek mydlanych i modelowanie baloników. Można było również przejechać się na koniu lub na kucyku.

Nie zabrakło również drobnych nagród i upominków dla dzieci za udział w zabawach i konkursach.

Tak więc każdy uczestnik pikniku mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, iż dzięki hojności Rady Osiedla i Rady rodziców wszystkie atrakcje były darmowe, zaś środki zebrane podczas pikniku w formie wolnych datków, tym razem będą przeznaczone na zakup warnika na kolejną imprezę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, siły, pomysły i środki materialne, aby uświetnić to nasze wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki. Dzięki Wam nasz Piknik Rodzinny był niepowtarzalny!

Więcej zdjęć w Galerii…