Wycieczka edukacyjna do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu – gr. IV i V, 31.05.2019 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

31 maja TYGRYSKI z gr. IV oraz DINOZAURY z gr. V wybrały się na wycieczkę edukacyjną w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy” do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu.

Pierwszym punktem programu było spotkanie z psem tropiącym i jego przewodnikiem. Dzieci dowiedziały się, jak powinny zachować się w kontakcie z psem oraz jakie techniki obronne należy zastosować w przypadku ataku agresywnego czworonoga.

Następnie dzieci odwiedziły policyjną strzelnicę gdzie dowiedziały się, jak wygląda szkolenie strzeleckie policjantów oraz jak bezpiecznie posługiwać się bronią. Przedszkolaki mogły również z bliska przyjrzeć się tarczom strzelniczym, pistoletom i nabojom używanym przez policjantów.

Kolejnym punktem było oglądanie policyjnego sprzętu. Pokaz policyjnych radiowozów wywołał u dzieci dużo emocji. Miały one okazję zobaczyć samochody, które poruszają się po ulicach naszego regionu, a także te, które wykorzystywane są w szczególnych warunkach. Gdy mundurowi włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, dzieci były wprost zachwycone. A już prawdziwy entuzjazm wzbudziła armatka wodna!

Policjanci opowiedzieli dzieciom o specyfice zawodu policjanta. Niebywałą atrakcją przygotowaną przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, była prezentacja robota pirotechnicznego, służącego do przewożenia i neutralizacji ładunków wybuchowych.

Podczas całego pobytu dzieci miały okazję zadać szereg pytań funkcjonariuszom, głównie na temat pracy w Policji, a policjanci przekonali się, że każdy przedszkolak doskonale zna podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania.

Pomysłodawczynią i organizatorką wycieczki była p. Małgorzata Małek, mama Tymka z grupy IV, której serdecznie dziękujemy!