MINI OLIMPADA PRZEDSZKOLAKA – gr. IV, 4.06.2019r.

„Na ruch jest dzisiaj wielka moda - więc ćwicz, to dobre jest dla zdrowia!”

W dniach 4-6 czerwiec w Szkole Podstawowej Nr 18 w Rzeszowie odbywał się III finał projektu „Mini Olimpiada Przedszkolaka”, w której w tym roku wzięło udział prawie 900 dzieci z kilkunastu rzeszowskich przedszkoli. Cała impreza była zwieńczeniem całorocznego programu, w ramach którego dzieci podejmowały nowe formy aktywności fizycznej, a także zostały poddane badaniom pod kątem wad postawy ciała.

Ta piękna sportowa impreza została zorganizowana dzięki współpracy Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Stowarzyszenia „Przedszkoli Przyszłości” oraz Fundacji Rozwoju Umiejętności Społecznych FRUMIS.

Dzieci biorące udział w Olimpiadzie miały za zadanie pokonanie różnych torów przeszkód opartych o naturalne formy ruchu, tj. bieg, skok, rzut. Tory zawierały elementy gier zespołowych jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna, unihokej (np. rzuty do celu, bieg ze zmianą kierunku, przenoszenie piłek o różnej wielkości z miejsca na miejsce). Ćwiczenia przeplatane były zabawami, w których można było zobaczyć wielkie zaangażowanie oraz radość dzieci. Na zakończenie dwugodzinnych zmagań sportowych każde dziecko zostało udekorowane złotym medalem.

Mini Olimpiada była poprowadzona przez grupę studentów Wydziału Wychowania Fizycznego, a koordynatorem działań był dr Paweł Lenik.

W naszym przedszkolu program Mini Olimpiady Przedszkolaka realizują TYGRYSKI z gr. IV, i to właśnie one 4 czerwca wzięły udział w imprezie finałowej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pokonywały kolejne tory przeszkód. Obserwując je podczas zawodów można było stwierdzić, że pomimo wysiłku wszystkie ćwiczenia sprawiają im niebywałą radość i frajdę. Nic więc dziwnego, że otrzymane na zakończenie złote medale przyjęły z wielkim przejęciem! Być może wśród nich jest jakiś przyszły olimpijczyk? Trzymamy kciuki!!!