PAKI, PACZKI, PACZUSZKI, czyli DHL rządzi! – zajęcia edukacyjne w gr. II, 12.06.2019 r.

Zajęcia w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

12 czerwca p. Katarzyna Niemiec odwiedziła grupę swojej córki Zuzi, czyli nasze ŻABKI, aby opowiedzieć dzieciom o swojej pracy w DHL. Jest to międzynarodowa firma kurierska i transportowa, która w tym roku obchodzi swoje 50-te urodziny!

Oprócz swojej podstawowej działalności, jaką jest dostarczanie przesyłek w różne miejsca na całym świecie, firma DHL podejmuje również szereg działań i wprowadza nowatorskie rozwiązania techniczne i organizacyjne, aby chronić otaczające nas środowisko.

Pani Kasia opowiedziała dzieciom o swojej pracy i o dostarczaniu przesyłek. Odbywa się to najczęściej samochodami, które niestety nie są przyjazne dla środowiska, ponieważ przyczyniają się m.in. do powstawania smogu. Dlatego też DHL stara się wykorzystywać pojazdy ekologiczne tj. rowery (w Holandii), łódki, drony (Chiny, Tanzania), pojazdy elektryczne, kolej itp.

Dzieci obejrzały film o różnych sposobach dostarczania paczek, a następnie wykonały z kartonu ekologiczne samochody dostawcze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy p. Kasi za bardzo ciekawe zajęcia i poświęcony czas, a firmie DHL za prezenty dla naszych ŻABEK. DZIĘKUJEMY!!!