SMACZNY I ZDROWY SOCZEK JABŁKOWY! – zajęcia w gr. II, 21.09.2018 r.

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków, nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw, np. w postaci pysznego soku.

W piątek, 21 września nasze ŻABKI z gr. II gościły mamę Adasia. Pani Basia przybyła do dzieci z koszem pełnym pachnących i smakowitych jabłek. Zapoznała również dzieci z działaniem sokowirówki oraz z zasadami bezpieczeństwa, które należy zachować podczas używania tego urządzenia.

Soczek wyszedł przepyszny! Bez dodatku cukru i bez konserwantów, za to z dodatkiem marchewki i banana smakował wszystkim dzieciom. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko nie pozostała po nim nawet kropelka… Mniam, mniam!

Serdecznie dziękujemy pani Barbarze za jabłuszka, soczek i poświęcony dzieciom czas…