Akcja edukacyjna „WyRaźni na drodze" - gr. III, 3.10.2018 r.

Dzieci z gr. III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „WyRaźni na drodze", zorganizowanej przez agencję WTEM oraz Disney Polska. Celem akcji jest szerzenie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z odpowiednią widocznością na drodze, nauką prawidłowych zachowań i zasad poruszania się w ruchu drogowym.

W ramach tych działań w ostatnich dniach września nasze MOTYLKI utrwalały swoje wiadomości dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się dzieci w ruchu drogowym, wykonywały przeróżne zadania tematyczne, śpiewały piosenki, słuchały wierszy i rozwiązywały zagadki dotyczącego tego zagadnienia. Wybrały się na przejście dla pieszych przy ul. Warszawskiej, gdzie w praktyce ćwiczyły poznane umiejętności. Wykonały również prace plastyczne i ćwiczenia graficzne.

Na zakończenie tego cyklu zajęć każde dziecko otrzymało certyfikowaną zawieszkę odblaskową „WyRaźny Order Mikiego”, tematyczną książeczkę aktywności, stanowiącą wsparcie dydaktyczne dla przeprowadzonych zajęć oraz mini-poradniki dla rodziców, którzy fakultatywnie mogą kontynuować ten temat w środowisku domowym.

A podsumowaniem całej akcji był konkurs plastyczny dla chętnych dzieci na temat: „WyRaźni na drodze, czyli dziecko w ruchu drogowym” z akcentem na kwestie związane z widocznością i bezpieczeństwem. Spośród wykonanych prac zostały wybrane trzy, które będą reprezentować naszą placówkę w konkursie ogólnopolskim.

Autorami wysłanych prac są: HANIA BARAN, BERENIKA BRYDAK i MAJA DZIEDZIC.