Wycieczka do salonu motocyklowego – gr. IV i V, 3.10.2018 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

W środę, 3 października  dzieci z gr. IV i V wybrały się na wycieczkę edukacyjną do salonu motocyklowego Harley-Davidson. Jest to oficjalny salon sprzedaży oraz autoryzowany serwis firmy Harley-Davidson w Rzeszowie oraz największy salon tej marki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Można tu podziwiać także przedziwne motocykle typu custom (czyli robione na zamówienie od podstaw wedle własnego pomysłu) firmy Game Over Cycles. Dzieciom bardzo podobały się te „customowe” motocykle stworzone przez podkarpacką ekipę, które zdobywały nagrody na najważniejszych konkursach w branży. Najbardziej odjechane maszyny to m.in. zbudowany we współpracy z zespołem Behemoth, a szczególnie jego liderem Adamem Nergalem Darskim mroczny i potężny Behemoth Bike czy The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, który do tej pory zdobył osiem międzynarodowych nagród i był opisywany w prasie na całym świecie.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą w salonie oraz z jego asortymentem. Na miejscu oprowadzał nas doświadczony pracownik, który przedstawiał dzieciom każdy znajdujący się tam pojazd. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących motocykli dwu i trzykołowych. Miały także okazję zobaczyć auto Harley-Davidson – jedyny taki egzemplarz w Europie.

Po zakończeniu poczęstunku wszyscy udaliśmy się do salonu motocyklowego Yamaha, który znajdował się tuż obok. Przedszkolaki zapoznały się z różnymi modelami motocykli tej firmy. Dzieci wysłuchały także pogadanki na temat bezpiecznej jazdy motocyklem.

Organizatorem wyjazdu był pan Paweł, tatuś Mateusza z grupy V,  któremu serdecznie dziękujemy za świetną organizację, a pracownikom salonu dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.