„INSTRUMENTY DĘTE DREWNIANE, czyli RODZINA SOKSOFONÓW” - audycja muzyczna, 4.10.2018 r.

I spotkanie z YAMAHĄ

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy audycje muzyczne Szkoły Muzycznej YAMAHA. Spotkania te, są niezwykłą  okazją nie tylko do obcowania z instrumentami i profesjonalnymi muzykami, ale także stwarzają okazję do rozbudzania wrażliwości muzycznej u dzieci. Prowadzący starają się za każdym razem wzbogacić wiedzę przedszkolaków o nowe zagadnienia dotyczące różnych instrumentów muzycznych.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 4 października. Czwartkową audycję poprowadził p. KAROL STELMACH, który w lekki i zabawny sposób wprowadził nas w świat instrumentów dętych drewnianych. Zaproszonym gościem, prezentującym poszczególne instrumenty był p. ŁUKASZ „Egon” GŁOGOWSKI – wybitny saksofonista, występujący m.in. w orkiestrze programu ,,Taniec z gwiazdami” oraz w zespole Ich Troje

Dzieci  miały okazję zobaczyć oraz posłuchać gry na klarnecie i klarnecie małym oraz  poznały wszystkie saksofony, czyli sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy. Ciekawostką był dość rzadko jeszcze używany saksofon elektroniczny. Interesująca okazała się również sama nazwa tej rodziny instrumentów, ponieważ pomimo wyglądu i materiału, z jakiego są one wykonane, należą do instrumentów dętych drewnianych przez drewniany stroik znajdujący się wewnątrz instrumentu.

Zajęcia przeprowadzone były w sposób interaktywny, z aktywnym udziałem dzieci. Przedszkolakom audycja bardzo się podobała i jak zwykle wszyscy świetnie się bawili.

Koszt imprezy w wysokości 160 zł został sfinansowany z konta Rady Rodziców.