Spotkanie z żołnierzem - gr. V i IV, 17.10.2018r.

Spotkanie w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

W środę, 17 października - nasze przedszkole odwiedził tata Wiktorii z grupy V. Pan Robert jest zawodowym żołnierzem z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie w stopniu st. kaprala.

Nasz gość spotkał się z DINOZAURAMI z gr. V oraz z TYGRYSKAMI z grupy IV. Celem tych spotkań było rozwijanie u dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz zapoznanie z pracą, a właściwie służbą żołnierza zawodowego.

Pan Robert przyniósł ze sobą bogate wyposażenie, niezbędne dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań i bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, budząc zainteresowanie dzieci wykonywanym zawodem, co skutkowało wieloma pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi pracy w wojsku.

Dzieci dowiedziały się, jakie wojsko stacjonuje w Rzeszowie, kto jest naczelnym zwierzchnikiem sił zbrojnych w Polsce i poznały stopnie wojskowe. Pan Robert opowiedział też, co żołnierze robią na poligonie oraz dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią naszej Ojczyzny, ale pomagają też w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki chętnie przymierzały części umundurowania (hełm, czapki, kominiarkę, kamizelkę itp.). a nawet miały okazję poleżeć chwilkę w wojskowym śpiworze. Największe zainteresowanie wzbudziła oczywiście atrapa pistoletu, kajdanki i radiotelefony.

Spotkanie bardzo spodobało się dzieciom, a niektóre z nich stwierdziły, że w przyszłości zostaną żołnierzami zawodowymi.

Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za ciekawe spotkanie i poświęcony nam czas oraz życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.