Wycieczka do Nowej Dęby - gr. IV i V, 19.10.2018 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

19 października TYGRYSKI z gr. IV oraz DINOZAURY z gr. V wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Wizyta w muzeum przeniosła nas w zupełnie inny, zupełnie bajkowy świat. Cudownie ubrane choinki z różnych części świata i epok, tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób - to wszystko czekało na nas i było na wyciągnięcie ręki. To, co zobaczyliśmy, zrobiło na nas niesamowite wrażenie i sprawiło, że w jednej chwili ze świata realnego przenieśliśmy się do miejsca pełnego niezwykłych skarbów.

Po muzeum oprowadzał nas pan przewodnik, który oprowadził nas po muzeum pokazując setki unikatowych i niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok. Tuż przy wejściu oglądaliśmy przepiękną, amerykańską choinkę. W dalszej części galerii porównywaliśmy, jak zmieniały się upodobania ludzi na przełomie ostatnich kilkunastu lat. Co więcej, podziwialiśmy dekoracje świąteczne charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego, francuskiego czy norweskiego. Najwięksi śmiałkowie zajrzeli także do upiornego halloweenowego zakątka.

Przewodnik opowiedział nam też i pokazał, jak powstają bombki i na czym polega proces ich produkcji: dmuchanie, kształtowanie formy, lustrzenie, barwienie, a także dekorowanie.

Nie mniejsze wrażenie zrobiły na dzieciach warsztaty malowania bombek, podczas których mogły samodzielnie ozdobić bombkę dla siebie lub bliskiej osoby. A na pamiątkę wizyty w muzeum, każdy z uczestników wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Jednym słowem była to świetna wycieczka i aż szkoda było wracać do szarej rzeczywistości, tym bardziej, że wprawiła nas ona w chwile wspomnień, zadumy i przywołała ciepło rodzinnej, świątecznej atmosfery.

Więcej zdjęć w Galerii…