DZIEŃ KUNDELKA - 23.10.2018 r.

25 października to Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W tym samym dniu obchodzimy też inne święto - DZIEŃ KUNDELKA. Ten dzień obchodzi każdy piesek - mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią – nieważne, bo ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kundelka trochę wcześniej. Dzieci przyniosły swoich pluszowych przyjaciół oraz zdjęcia swoich czworonożnych pupili. Każdy mógł zaprezentować swojego „pieska”. Były różne zabawy tematyczne, piosenki i wiersze, a także zajęcia plastyczne.

Ale najważniejszym punktem tego dnia było spotkanie z gościem specjalnym, którym była pani ze schroniska KUNDELEK. Opowiedziała ona dzieciom o pracy schroniska oraz na czym polega opieka nad zwierzętami. Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać.

Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!