Dzień Makaronu w gr. MOTYLKÓW - 25.10.2018 r.

25 października przypada Dzień Makaronu, dlatego MOTYLKI z gr. III, które uwielbiają makaron (niekoniecznie do jedzenia), właśnie dzisiaj bawiły się i tworzyły makaronowe dzieła. Dzieci poznały różne rodzaje makaronu, podawały swoje ulubione dania i ich składniki. Chłopcy chętnie rywalizowali w zabawie, kto szybciej nałoży makaronowe rurki na patyczki. Dziewczynki natomiast łowiły makaronowe rybki za pomocą rurek. Można było też układać szlaczki, liczyć i tworzyć makaronowe zbiory. Na koniec chętni pomalowali makaron, a następnie nawlekali go na wstążki. Po ozdobieniu taki sznur korali stał się doskonałym prezentem dla mamy lub babci. Wykonanie jeżyków, oczywiście z wykorzystaniem makaronu, okazało się super zabawą, a wyobraźnia dzieci nie znała granic. Powstały całe jeżowe rodziny, jedzonko dla jeży itp. Dzieci nadały swoim zwierzakom imiona i wymyślały historyjki o ich przygodach, kształtując w ten sposób nie tylko sprawność manualną, ale także rozwijając słownictwo, wyobraźnię oraz poprawne budowanie zdań.