Konkurs plastyczny inspirowany muzyką

„Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna. Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą. Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy. Polska - Ojczyzna... Kraina, która się w sercu zaczyna” - Ryszard Przymus

Po raz kolejny nasze przedszkolaki puściły wodze fantazji i tworzyły plastyczne dzieła. Tym razem było to bardzo trudne zadanie, gdyż musiały świat muzyki przelać na papier. W ten sposób powstały prace na Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: „Niepodległa malowana muzyką kompozytorów polskich” zorganizowany przez Świetlicę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Cele tego konkursu to rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, poznanie dzieł kompozytorów polskich oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej.

Prace konkursowe powstały w gr. IV i V, a inspiracją do ich powstania były najróżniejsze utwory muzyczne. Dzieci słuchały muzyki, przeżywały i tworzyły. Powstały naprawdę ciekawe prace, a kilka z nich będzie reprezentować naszą placówkę na wspomnianym konkursie. Ich autorami są:

• w gr. IV - VALERII HOLYSHEV (Krzesimir Dębski – „Husaria ginie”), ALA SIEŃKO (Andrzej Kurylewicz – „Polskie drogi”), ROBERTO TOMASI (Wojciech Kilar – „Certain light”), JULIAN KALAMARZ (Wojciech Kilar – „Smuga cienia”) i ZUZIA DYBAŚ (Krzysztof Penderecki – „Symphony No 1”);
  • w gr. V - WERONIKA TRAWIŃSKA (Wojciech Kilar – „Orawa”) i LENKA BŁAŻEJ (Karol Szymanowski – „Harnasie”).

Rozstrzygnięcie  konkursu już 20 listopada. Trzymamy kciuki za wszystkie dzieci i ich panie!