ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 23.11.2018r.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, no i we wszystkich możliwych kolorach... Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole 23 listopada.

A wszystko dlatego, że 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania tej maskotki – w 2002 r.

Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Dzieci prezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały „misiowych” i miodowych smakołyków. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia oraz przypomniały sobie najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach, recytacja wierszy oraz piękne prace plastyczne. Dzieci wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

Dużo radości sprawił dzieciom troszeczkę zaspany Miś w niebieskiej piżamce, którego przyprowadziła do nas pani Agnieszka, mama Frania z grupy V.

To był dzień pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Więcej zdjęć w Galerii…