PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – gr. I, 27.11.2018r.

„Bo już od dzisiaj chcemy być z wami - prawdziwymi przedszkolakami!”

„Dziś jest nasze pasowanie - są tu nasze drogie panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy!”

Dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem, mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość, jaką bez wątpienia jest pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się 27 listopada.

Dla naszych najmłodszych KACZUSZEK było to ogromne przeżycie. Zanim złożyły uroczystą przysięgę, pięknie wystąpiły przed licznie zgromadzonymi rodzicami prezentując swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyk, zabawa ruchowa i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Po części oficjalnej dzieci zaprosiły swoich rodziców do wspólnego „kaczego” tańca, a następnie każda „rodzinka” miała za zadanie wykonać kaczuszkę. Wszyscy spisali się wspaniale i prace wyszły piękne!

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i pracowników przedszkola.

Więcej zdjęć w Galerii…