„CHOPIN, MONIUSZKO I INNE CHŁOPAKI” - audycja muzyczna, 25.09.2019 r.

I spotkanie z Mobilną Filharmonią

W środę, 25 września – nasze przedszkolaki po raz pierwszy wzięły udział w audycji muzycznej prowadzonej przez muzyków z Mobilnej Filharmonii.

Goście zaprezentowali dzieciom utwory znakomitych kompozytorów tj. Chopin, Moniuszko, Lutosławski czy Wars. Dzieci miały okazję nie tylko poznać wiele ciekawostek dotyczących ich życia, ale także usłyszeć ich najpopularniejsze utwory, np. „Idzie Grześ przez wieś” – Witolda Lutosławskiego, „Życzenie” Fryderyka Chopina, „Prząśniczkę” i utwory z opery „Halka” Stanisława Moniuszki oraz „Ach, jak przyjemnie” – Henryka Warsa z filmu „Zapomniana melodia”. Przy okazji dzieci poznały następujące instrumenty muzyczne: fagot, klarnet, flet poprzeczny, pianino cyfrowe i skrzypce.

Najwięcej czasu artyści poświęcili osobie Stanisława Moniuszki, wybitnego polskiego kompozytora i patrioty. 5 maja br. minęło 200 lat od daty jego urodzin i w związku z tym, Senat jednogłośnie podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki.

Dzieci bardzo aktywnie brały udział w audycji muzycznej. Rozwiązywały zagadki, zadawały pytania, wspólnie śpiewały, a niektóre nawet próbowały swoich sił w grze na instrumentach - już nie możemy się doczekać kolejnych muzycznych podróży z Mobilną Filharmonią :)