Warsztaty ceramiczne w pracowni „BYĆ” w Woli Zgłobieńskiej – gr. III, 18.10.2019 r.

Zajęcia w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

18 października MOTYLKI z gr. III wybrały się do Pracowni Ceramiki i Rękodzieła BYĆ w Woli Zgłobieńskiej na warsztaty ceramiczne. Właścicielka pracowni, p. Katarzyna Być, wprowadziła nasze przedszkolaki w zaczarowany świat gliny. W przystępny sposób opowiedziała dzieciom o właściwościach gliny i jej rodzajach oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego.

Dzieci otrzymały wykonane specjalnie dla nich kubeczki ceramiczne z naniesionymi wzorami, które następnie malowały specjalnymi farbami. To wcale nie było łatwe zadanie, bo zupełnie inaczej maluje się na papierze i na płaskiej powierzchni. Tym razem dzieci musiały zmierzyć się z formą przestrzenną i to do tego taką śliską! Jednak przedszkolaki poradziły sobie znakomicie! Ich kubeczki wyszły śliczne: kolorowe, bajkowe i unikatowe. Teraz trzeba je jeszcze wypalić w specjalnym piecu, żeby farba się utrwaliła, i po weekendzie wszyscy dostaną swoje małe dzieła sztuki.

Po tej twórczej pracy przyszedł czas na małą przekąskę, a potem zaczęły się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieciom najbardziej podobał się tor przeszkód z wykorzystaniem opon gumowych i drewnianych pieńków. Dzieci ćwiczyły również celność rzucając szyszki do pojemnika, bawiły się w berka i chowanego. A na zakończenie tego wyjazdu czekała na nie największa niespodzianka: dwa urocze szczeniaki, które skradły serca wszystkich naszych dzieciaków!

Pobyt w Woli Zgłobieńskiej minął bardzo szybko i niestety, trzeba było wracać do przedszkola. Na szczęście o pobycie tutaj będą nam przypominać miłe wspomnienia, no i oczywiście własnoręcznie ozdobione kubeczki!

Serdecznie dziękujemy pani Kasi Być za serdeczne przyjęcie i podzielenie się z nami swoją pasją.

Więcej zdjęć w Galerii...