Wyjazd na spektakl „SMOKI, DAMY I RYCERZE” – gr. IV i V, 24.10.2019 r.

24 października dzieci z gr. IV i V wybrały się do Domu Kultury przy ul. Osmeckiego na spektakl teatralno-muzyczno-taneczny z cyklu „Tańcobajki” pt.: „SMOKI, DAMY I RYCERZE”.

W Tańcobajkach to widzowie–dzieci są głównymi bohaterami wydarzenia. Oglądają, naśladują proste gesty i kroki taneczne, wspólnie z aktorami i animatorami tworzą kolejne sceny spektaklu. Jest to świetna zabawa, która angażuje wszystkich uczestników. To swoiste współtworzenie sprawia również, że dzieci z większą uwagą śledzą historię, przeżywają więcej emocji i mogą doświadczyć siły grupy.

Tańcobajka „Smoki, Damy i Rycerze” to historia wyprawy Dzielnego Rycerza Wiktora (przewodnika chłopców) oraz Dzielnej Księżniczki Doroty (wędrującej z dziewczynkami) na polowanie na strasznego Smoka. Początkowo dzieci są pełne odwagi i zapału, z ogromną determinacją szykują się do starcia ze Smokiem, jednak przeżywając kolejne przygody doznają zwątpienia, a nawet strachu. Czy uda im się pokonać smoka?

Tak naprawdę „Smoki, Damy i Rycerze” to bajka o tym, że życie można przeżyć bez lęku, przemocy i uleganiu konwenansom, że warto zaufać swojemu sercu i po prostu być sobą. To opowieść o szacunku wobec inności, afirmacja życia, zaproszenie do odkrywania i rozwijania swoich talentów.

Impreza bardzo spodobała się naszym przedszkolakom, a szczególnie: wspólne działania artystyczne, energetyczne tańce, porywająca muzyka, teatr lalek, oryginalna scenografia i kostiumy. Dużo radości sprawiło im również pozowanie do pamiątkowych zdjęć wspólnie z aktorami. To była naprawdę dobra zabawa!