„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” - audycja muzyczna, 24.10.2019 r.

II spotkanie z Mobilną Filharmonią

24 października nasze przedszkole już po raz drugi odwiedziła Mobilna Filharmonia z Rzeszowa. Tym razem muzycy zaprezentowali dzieciom audycję muzyczną pt. „Piękna nasza Polska cała”. Nasi goście pokazali dzieciom wybrane instrumenty, między innymi: kontrabas, skrzypce, flet poprzeczny, akordeon i diabelskie skrzypce. Artyści wystąpili w pięknych ludowych strojach, dzięki czemu mogliśmy podziwiać tradycyjne ubiory z Mazowsza i Kaszub  oraz krakowskie stroje ludowe. Przedszkolaki wysłuchały piosenek i przyśpiewek ludowych z wybranych regionów naszego kraju.

Prezentowane utwory przypadły do gustu małym widzom, którzy z zainteresowaniem słuchali polskiej muzyki ludowej, a także mogli zagrać na wybranym instrumencie. Wizyta naszych gości była dla dzieci wspaniałą lekcją w świecie melodii, brzmień i odgłosów.