ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Wszystkie chętne „przedszkolne rodzinki” zapraszamy do udziału  w I Ogólnopolskim Rodzinnym Konkursie Plastyczno-Technicznym pt.: „LUDOWE OZDOBY CHOINKOWE”.

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Małych Odkrywców w Piaskach i jest on organizowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała.

Celem konkursu jest:

• zainteresowanie rodzin tradycją ludową,
  • ochrona przed zapomnieniem dziedzictwa kultury ludowej,
  • wspólne działanie dzieci wraz członkami rodziny oraz
  • pobudzenie inwencji twórczej.

Przedmiotem konkursu są ludowe ozdoby choinkowe – np. łańcuchy z bibuły, papieru, słomy, zabawki z bibuły, słomy (np. aniołki, gwiazdki, koszyczki) itd.

Kryteria oceny:

• zgodność z tradycją ludową;
  • umiejętność wykorzystania tradycyjnych wzorów i materiałów we współczesnym zdobnictwie;
  • staranność wykonania;
  • ogólny wyraz artystyczny

Prace będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatorów.

Komisja zastrzega sobie prawo przyznania dowolnej liczby nagród i wyróżnień w zależności od liczby prac, jakości wykonania oraz funduszy przeznaczonych na nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu – w mc grudniu.

Wykonane prace konkursowe należy dostarczyć do przedszkola do dnia 25 listopada. Do pracy prosimy dołączyć podpisaną klauzulę informacyjną (zał. nr 2).