KACZUSZKI z gr. I są już pełnoprawnymi przedszkolakami! - 7.11.2019 r.

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...” - ROBERT FULGHUM

7 listopada odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie na przedszkolaka. Była to pierwsza uroczystość przedszkolna, jaką maluszki przeżyły w swoim życiu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe (także po angielsku!) i tańce – również z rodzicami.

Po prezentacji artystycznej przedszkolaki uroczyście ślubowały – zgodnie się bawić, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Z kolei rodzice ślubowali m.in.: zawsze mieć w pamięci, że dziecko jest unikalnym darem; słuchać uważnie, o czym ono mówi; doceniać w dziecku to, co najlepsze; przytulać je często i bardzo mocno kochać.

Następnie nastąpiło uroczyste pasowanie, podczas którego za dotknięciem magicznej kredki każde dziecko stało się dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę maluszki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim „nowym” przedszkolakom życzymy samych radosnych dni i pełnego przeżywania beztroskiego dzieciństwa w naszym przedszkolu.

Mamy nadzieję, że nauczą się tu tych wszystkich ważnych, a przecież tak zwykłych rzeczy, o których mówi Robert Fulghum:

• Dziel się wszystkim.
  • Graj fair.
  • Nie bij ludzi.
  • Odkładaj rzeczy na miejsce.
  • Sprzątaj po sobie.
  • Nie bierz rzeczy, które nie są twoje.
  • Jeśli kogoś skrzywdzisz - przeproś.
  • Myj ręce przed jedzeniem.
  • Spuszczaj wodę.
  • Prowadź zrównoważone życie - ucz się, myśl, rysuj, maluj, śpiewaj, tańcz i baw się po trochu każdego dnia.
  • Każdego popołudnia utnij sobie drzemkę.
  • Kiedy wychodzi się w świat, trzeba uważać na samochody, trzymać się za ręce i nie oddalać się.
  • Bądź świadomy, że istnieją rzeczy niewyjaśnione. Pomyśl o małym ziarenku w styropianowym kubku: korzenie rosną w dół, liście rosną w górę i nikt naprawdę nie wie dlaczego. Tak dzieje się ze wszystkim.
  • Złote rybki, chomiki, białe myszki i nawet małe ziarenka w styropianowym kubku - wszystko przemija. My też.

Więcej zdjęć w Galerii...