„Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe” – gr. III 20.11.2019 r.

20 listopada MOTYLKI z gr. III same przygotowały dla siebie drugie śniadanie. Na początek pani Marta Widak przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do roboty. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, papryka, pomidor, ogórek oraz kiełki. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Dzieci samodzielnie smarowały kromeczki masłem lub twarożkiem, a następnie układały na nich wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że MOTYLKI zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Poza tym okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.