„SKAKANKA" - pokazowe zajęcia dydaktyczne w gr. II, III i IV - 18.02.2020 r.

18 lutego mieliśmy przyjemność – zarówno nauczyciele, jak i nasze przedszkolaki, wziąć udział w zajęciach pokazowych projektu edukacyjnego „SKAKANKA”. Naszym edukatorem był pan Andrzej Nalepa z Lublina, często nazywany „Panem Skakanką”.

„Skakanka” to innowacyjna metoda edukacji dziecięcej. Metoda ta łączy ruch i aktywność fizyczną z rozwijaniem umiejętności poznawczych dzieci, takich jak pamięć wzrokowa, słuchowa, szybkość spostrzegania czy koncentracja uwagi. Wyposażeniem dydaktycznym tej metody jest m.in. skrzynia zawierająca rekwizyty służące do wyciszania systemu nerwowego oraz narzędzia do stymulacji czucia głębokiego.

Zabawy zaproponowane w wersji multimedialnej wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie. Bardzo chętnie uczestniczyły też w części relaksacyjnej, z wykorzystaniem wałków do masażu, piłki z kolcami czy kołderki obciążeniowej.

Skuteczność metody Skakanka polega na odpowiednim zadbaniu o poziom stymulacji układu nerwowego dziecka. Dzięki temu, dziecko bawiąc się ma zapewnione optymalne warunki do rozwoju m.in. pamięci, uwagi, spostrzegania czy zdolności arytmetycznych.