Musical „W KRAINIE KRÓLA LWA” – gr. II i III, 10.02.2020 r.

10 lutego dzieci z gr. II i III wybrały się na musical pt.: „W krainie Króla Lwa” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Spektakl odbył się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Spektakl był bardzo dynamiczny. Dzieci ani przez chwilę nie mogły się nudzić.

Przedstawienie było bardzo atrakcyjne wizualnie - egzotyczne kostiumy, maski, światła. Szczegółowo dopracowana scenografia zrobiła ogromne wrażenie na widzach - prawdziwie kolorowy świat afrykańskiej sawanny. Równie niezwykła była oprawa muzyczna - pulsujące rytmy i muzyka porywająca do tańca długo jeszcze brzmiała wszystkim w uszach.

Fabuła musicalu jest luźno powiązana ze słynną disneyowską produkcją o królu Lwie. Tutaj historia jest zupełnie inna - jest co prawda młody lew, jest jego ojciec - król i zły, żądny władzy stryj, ale na tym podobieństwa się kończą. To przedstawienie ma wiele wątków humorystycznych.

Nasze przedszkolaki śledziły przygody bohaterów z wielkim zainteresowaniem. Najwięcej radości sprawiły im wesołe dialogi i żywiołowe piosenki, a najbardziej podobały się hieny, małpka Banana, lwiątko Leoś, guziec i surykatka Agatka.

(zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Współczesnego w Krakowie)