Teatrzyk „O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI” - 2.03.2020 r.

2 marca po raz kolejny gościliśmy aktorów z Agencji Artystycznej „FIKU-MIKU”, którzy  przedstawili nam sztukę inspirowaną baśnią Marii Konopnickiej pt.: „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dzieci poznały perypetie uczonego Koszałka Opałka oraz spotkały się z królową Tatrą. Przede wszystkim jednak przedszkolaki zobaczyły trudny los tytułowej sierotki Marysi.

Spektakl pokazał naszym przedszkolakom, że nie można być obojętnym na los innych, należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym, ale też nie można ufać nieznajomym. Podkreślone też zostały takie wartości jak szacunek do pracy czy umiłowanie piękna przyrody. Wplecione w treść sztuki akcenty patriotyczne dotyczące historii Polski, sierotka Marysia mówiąca gwarą, lasowiacki strój, a także wspaniała oprawa muzyczna wzbogaciły przedstawienie o dodatkowe walory edukacyjne i estetyczne.