DZIEŃ HERBATY... i urodzinki Antosia – gr. V, 5.03.2020 r.

„Herbatka rano i wieczorkiem - pij herbatkę, żyj z humorkiem!"

Czwartek okazał się wyjątkowym dniem w grupie PSZCZÓŁEK, a to dlatego, że było to „herbaciany dzień" połączony z urodzinami Antosia K.

Na początku podziwialiśmy przyniesione filiżanki, które miały swoją historię i opisywaliśmy je. Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny o krzewach herbacianych, ich wyglądzie, uprawie oraz rytuale parzenia tego napoju. Nauczyły się także refrenu piosenki pt.: „Herbatka owocowa".

Przedszkolaki oglądały, wąchały i smakowały różnego rodzaju herbaty z dodatkami (cytryna, imbir, miód, płatki róży). Poznały też różne ciekawostki o tym napoju.

Po degustacji wszyscy stwierdzili, że uwielbiają pić herbatki owocowe.

A  z okazji urodzin Antosia animatorka - pani Karolina, bawiła wszystkie dzieci. Były zabawy z piosenką z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Nie obyło się oczywiście bez odśpiewania „Sto lat” i różnych słodkości, a także tortu upieczonego przez mamę Antosia.

Na zakończenie dzieci otrzymały balonikowe miecze, które świetnie sprawdziły się podczas zabaw na świeżym powietrzu.