Konkurs „KOLOROWE MELODIE”

Na przełomie lutego i marca nasze przedszkolaki odpowiedziały na zaproszenie do XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „KOLOROWE MELODIE” organizowanego corocznie przez Świetlicę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych Nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

Celem konkursu było zilustrowanie swoich przeżyć i emocji zainspirowanych muzyką wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara.

Prace konkursowe powstały w gr. III, IV i V. Dzieci słuchały muzyki, przeżywały i tworzyły. Powstały naprawdę ciekawe prace, które będą reprezentować naszą placówkę na wspomnianym konkursie. Dzieci stworzyły swoje plastyczne dzieła w oparciu o takie utwory jak: „Dracula”, „Kochajmy się” (z filmu Pan Tadeusz), „Tango” (z filmu Zazdrość i medycyna), ,,Death and the Maiden”, „Walc” (z filmu Trędowata), „Walc” (z filmu Ziemia obiecana) oraz „Zemsta”.

Autorzy prac konkursowych to:

gr. III – KACPER TKACZ, ADA MAGOŃ, KAROLINA RUTA

gr. IV – NADIA BŁAŻEJ, MARTYNA CIOŁEK, ZUZIA NIEMIEC, MAJA URYNIUK, EMILKA ZAJĄC

gr. V – HANIA BARAN, BERNADKA BRYDAK, BLANKA BRYDAK, MAJA DZIEDZIC, MILENA HORSKA, MAJA MACH, ANTOŚ MALEC, MAJA RZEGOCKA

Wszystkim naszym twórcom życzymy powodzenia podczas rozstrzygnięcia konkursu!