tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Drodzy Państwo - Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Dzieci

 

Kończymy ten nietypowy rok szkolny i rozpoczynamy okres wakacji, czas wypoczynku i wytchnienia.

Pod opieką przedszkola było 119 dzieci, a do szkoły uczęszczało 313 uczniów. Zrealizowaliśmy wszystkie zadania zaplanowane do czasu zawieszenia zajęć tradycyjnych w dobie reżimu sanitarnego.

33 przedszkolaków z rocznika 2013 osiągnęło gotowość szkolną i od września rozpocznie naukę w klasie pierwszej (100 %). Natomiast w szkole w wyniku klasyfikacji promocję do następnej klasy otrzymało 99,99 % uczniów. Mamy jednego laureata i trzech finalistów konkursów przedmiotowych. Czworo uczniów spełnia kryteria do otrzymania stypendium Miasta Rzeszowa pn. Primus inter pares. 90 uczniów wyróżniono za wyniki w nauce.

Od 12 marca koniecznością stało się przejście na system zdalnego nauczania. Było to duże wyzwanie absolutnie dla wszystkich. Każdy na swoim polu musiał wykazać się kreatywnością. Dziękuję zatem za zrozumienie, zaangażowanie, otwartość na nowe rozwiązania, współpracę, wytrwałość. Wszyscy pracowali ciężko.

Nauczyciele ekspresowo i z determinacją przyswajali nowe technologie, mobilizowali dzieci i uczniów do nowej formy nauki. Myślę, że te nowe umiejętności i kompetencje będą z powodzeniem wykorzystywane w przyszłości.

Nie udałoby się to przedsięwzięcie bez pomocy rodziców, którzy byli blisko swoich dzieci, motywowali je do pracy, wspierali w tej nietypowej  formie nauki.

Pracownicy Zespołu zaangażowali się w poprawę estetyki w placówce, dzięki czemu ogród wypiękniał, a pomieszczenia ogólnego użytku odzyskały blask. Pomagali w organizacji przyjęcia dzieci do przedszkola i szkoły w dobie reżimu sanitarnego.

Dziękuję za zrozumienie i współpracę

Życzę wszystkim spokojnego, bezpiecznego wypoczynku,

odzyskania energii i zdrowia.

 

Z wyrazami szacunku

dyr. Barbara Machniak