Mój dom - 27.04.2020 r.

Witajcie Dzieciaczki i Rodzice!

Kolejny tydzień zajęć w nietypowy sposób przed nami. Bardzo się cieszymy, że uczestniczycie w nich i jesteście z nami - choć daleko.

W tym tygodniu zajmiemy się tematem DOMU – i to w różny sposób pojmowany. Powiemy sobie o domu rodzinnym, czyli tym w którym mieszkamy, następnie opowiemy sobie o mieście w którym żyjemy, by w końcu dowiedzieć się czegoś na temat całego wielkiego kraju, który także jest naszym domem.

Na początek kochane Dzieci zapoznajcie się proszę z treścią wierszyka i wspólnie z Rodzicami opowiedzcie o tym co usłyszałyście.

„DOM”   (Anna Biernat)

Zwierzęta kochają i łąkę i las,

A ryby swą rzekę jak nikt.

Ptaki tu drzewa mają, by wracać do gniazd,

A kwiaty w ogrodzie swój świat (…)

Na ziemi jest wiele i wiosek i miast.

Jak wiele, któż zliczy je, kto?

Jedno miejsce jest nasze, by przeżyć swój czas,

O miejscu tym mówi się DOM.

Na ziemi, to każdy z nas wie,

Jest miejsce, gdzie dobrze mu jest.

Wspólna rozmowa z dziećmi na temat wierszyka. Niech dzieci opowiedzą, jak mogą wyglądać domy zwierzątek.

Później niech zastanowią się jak wyglądają domy dzieci. Co się w nich znajduje. Możemy pomóc dzieciom w nazywaniu pomieszczeń: sypialnia, kuchnia, łazienka, salon itd., co sprawia, że lubimy być w swoim domu.

1.Zabawa ruchowa do piosenki „Mały domek mam malutki”

Spróbujmy w zmieniającym się tempie zatańczyć piosenkę. Zabawę możemy powtórzyć kilkakrotnie. Namawiamy do ruchu, zwłaszcza teraz kiedy nie możemy korzystać z placów zabaw.

2. „duży i mały domek”

Teraz coś innego. Puszczamy piosenkę. W czasie swobodnego tańca, wyłączamy muzykę i podajemy hasło: „mały domek” lub „duży domek”.

Zadaniem Waszym Maluszki jest na hasło : „mały domek” przykucnąć i ułożyć rączki na kształcie daszku. Natomiast na hasło „duży domek” stajecie na palcach i układacie rączki nad głową w kształcie daszku.

Jako ciekawe zakończenie do dzisiejszych zajęć poniżej link, dzięki któremu nauczymy się samodzielnie rysować domek:

Powodzenia w rysowaniu i oczywiście czekamy na gotowe prace dzieci, by móc umieścić je w galerii.

A poniżej kilka kolorowanek domków.

Gorące pozdrowienia i uściski od Waszych Pań Ani i Agnieszki