Mój kraj - POLSKA! - 29.04.2020 r.

Kochane Maluszki !

Kolejny dzień i kolejne wyzwanie przed nami. Dziś dowiemy się już o całkiem duuuużym terenie. Nie będzie to ani nasz dom, nie będzie to też nasze miasto. Otóż kochani dzisiaj opowiemy sobie troszkę o Naszym kraju. Zapewne większość z Was już wie, że nazwa państwa, w którym mieszkamy to POLSKA.

Na początek wspólnie z rodzicami zapoznajcie się z treścią wierszyka poniżej.

POLSKA    Ryszard Przymus

Polska - to taka kraina

która się w sercu zaczyna.

Potem jest w myślach blisko,

w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy,

budujemy, bronimy.

Polska - Ojczyzna...

Kraina, która się w sercu zaczyna.

-o jakim kraju była mowa w wierszu?

- co znaczy, że jesteśmy Polakami?

- w jakim języku mówimy ?

Spróbujmy wyjaśnić dzieciom pojęcie Ojczyzna, Wisła. Pomocne będą karty które zamieszczone są poniżej. Omówmy je wspólnie z dziećmi. Jeśli posiadamy globus, mapę świata, czy atlas - wskażmy dzieciom gdzie leży nasz kraj. Jak wygląda.

Zwróćmy uwagę na kolory charakterystyczne dla naszego kraju. Wczoraj, gdy mówiliśmy o Rzeszowie były to kolory biały i niebieski. A dziś króluje biel i czerwień

Doskonałym uzupełnieniem, utrwaleniem a także ułatwieniem dla przyswojenia wiedzy, będzie doskonały filmik z udziałem Polaka Małego. To on powie Wam wszystko, to o czym mówiliśmy. Posłuchajcie. Poniżej link:

I jak Wam się podobało? Bo Paniom bardzo.

Ale kochane dzieciaczki, w tym tygodniu śpiewaliśmy tylko o domku. Zanim nauczymy się najważniejszej pieśni dla nas Polaków ( i nie są to bynajmniej kolędy, które tak chętnie nam śpiewaliście, nawet długo po zakończeniu świąt) czyli hymnu, pośpiewajmy sobie bardzo przyjemną i wesołą piosenkę dla malutkich i tych dużych. W końcu wszyscy "Jesteśmy Polką i Polakiem!!!!"

Serdecznie pozdrawiamy i ściskamy Panie: Agnieszka i Ania. Zapewniamy o pamięci i tęsknimy za Wami wszystkimi.