Moja Ojczyzna - POLSKA!!! - 30.04.2020 r.

Witajcie Kochani !

Dowiedzieliśmy się już troszkę na temat naszego kraju. Wiemy, jakie kolory królują na fladze i w godle naszego kraju. Nie wspomnieliśmy jednak o jednej rzeczy. Charakterystycznym znaku w naszym godle. Ale żeby zrozumieć o czym mowa przeczytajmy najpierw wierszyk poniżej:

ZNAK  -  M. Łaszczuk

Czy wiesz jaki to znak:

w czerwonym polu biały ptak?

Wiem -  odpowiedział Jędrek mały.

- To jest znak Polski: orzeł biały.

-jaki znak wymienia Jędrek?

- jaki jest to ptak?

-jakiego jest koloru?

-na jakim tle się znajduje?

Kochani mamy dla Was specjalne zadanie. Nadchodzą specjalne dni w kalendarzu dla Nas wszystkich jako Polaków i dla naszej Ojczyzny. Poniżej znajdziecie link do wierszyka a także obrazek z wierszykiem, który jeśli chodzilibyśmy do przedszkola uczylibyśmy się wszyscy razem. Zapewniamy, że my Panie pamiętamy go do tej pory a uczyłyśmy się będąc pewnie w waszym wieku!

Te specjalne dni to m.in. święto zwane Świętem Flagi. Stąd poniżej kilka kart pracy. Znajdziecie tam pomysł na wykonanie samemu flagi, wycinankę, by ozdobić swój pokój w barwy naszego kraju, a dla tych bardziej cierpliwych ( jedynie poprosicie o pomoc mamusię lub tatusia ) monety do wycięcia.

Jest też ciekawa czytanka zarówno dla dużych i małych. Żeby przeczytać całość musicie sobie razem pomagać. Wy rodzicom a rodzice Wam.

Kochani cieszmy się z nadchodzącego weekendu, bo choć to trudny czas, celebrujmy z dziećmi te szczególne dni. Uczmy już takie maluszki świadomości i przynależności do kraju Ojczystego, niech one też się cieszą, nawet tą własnoręcznie wykonaną flagą. Oczywiście czekamy na relację z tego czasu.

Pozostał jeszcze jeden punkt. Może spróbujemy zaśpiewać hymn? Wiemy to akurat trudne zadanie, ale wierzymy, że nasze Dzieciaczki z takim zadaniem na pewno sobie poradzą. W końcu jeszcze chwila a Maluszki będą już starszakami!!! Zatem do dzieła Kochani.