Domowe Przedszkole u ŻABEK - 27.03.2020 r.

Witam gorąco wszystkie Żabki. Od kilkunastu dni waszymi nauczycielami są wasi rodzice. Na pewno ćwiczenia, które do was wysyłam, umilą wam czas spędzony w domu. Od niektórych dzieci otrzymałam już zdjęcia i cieszy mnie, że chętnie wykonujecie zaproponowane zadania. Chciałabym, żeby każde z was nauczyło się na pamięć jeden krótki wierszyk o dowolnym zwierzątku ze zbioru ,,ZOO" Jana Brzechwy. Jak wrócimy do przedszkola, zrobimy przedstawienie o zwierzątkach. Proponuję wam również ćwiczenia do wykonania wraz z rodzicami. Staramy się ćwiczyć codziennie przez 15 min. Każde ćwiczenie wykonujemy 5 razy. Zaczynamy od ćwiczeń w pozycji stojącej:

1. Skłony głowy do przodu i do tyłu. Przy skłonach mówimy bim, bam.
  2. Skłony głowy w prawo i lewo, mówimy tik, tak.
  3. Skłon głowy mocno do przodu i wytrzymujemy 3s.
  4. Ręce kładziemy na ramiona i krążymy najpierw do przody potem do tyłu.

1. Ręce wzdłuż tułowia i skłony boczne raz w prawo raz w lewo: na raz - w prawo, dwa - wyprost, trzy - w lewo, cztery - wyprost.
  2. To samo, tylko na raz - skłon w przód, dwa - wyprost, trzy - lekko do tyłu, cztery - wyprost.
  3. Siad podparty z tyłu, nogi proste: na raz - podnosimy się lekko do góry, na dwa - siadamy.
  4. Siad podparty z tyłu, nogi podkulone, na raz - nogi prostujemy, na dwa - podkulamy.
  5. Klęk podparty i wykonujemy koci grzbiet.
  6. Kładziemy się tyłem, nogi podkulone, na raz - prawa noga do góry, na dwa - w dół, trzy - lewa noga do góry, cztery - w dół.
  7. W leżeniu na plecach robimy rowerek.

Na koniec proponuję zabawę: ,,Ciepło, zimno". Ćwiczymy przez tydzień - po tym czasie dołożę ćwiczenia z piłeczkami - jak nie macie, to może być mała zabawka pluszowa. Miłej zabawy.