tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Segregujemy śmieci - 22.04.2020 r.

 

Witajcie Żabki! Dzisiaj trochę się pobawimy i poćwiczymy. Dziękuję za zdjęcia, które do mnie przysyłacie. Doskonale wywiązujecie się z zadawanych zadań i ćwiczeń.

Na początek zagadka słuchowa: proszę przygotować różne rzeczy: kawałek starej gazety, worek foliowy, klocki drewniane, plastikowe, małe słoiki. Najpierw proszę dzieciom pokazać wszystkie rzeczy i jaki wydają dźwięk np. uderzając słoik o słoik, miąć gazetę, worek, uderzając klockami jeden o drugi. Następnie proszę zrobić z kocyka parawanik usiąść za nim tak, żeby dzieci państwa nie widziały i to samo wykonać za parawanem. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, co trzymacie państwo w ręku.

Zabawa ruchowa: Papier, plastik, szkło: dzieci poruszają się w rytm dowolnej melodii. Na przerwę w muzyce zatrzymują się, a państwo mówicie np. papier. Dzieci wyszukują przedmioty wykonane z papieru i ustawiają się przy nich. Zabawę powtarzamy, ale za każdym razem podajemy inną nazwę.

A teraz czas na filmik ,,Rady na odpady, który mówi, jak segregować śmieci. Po filmie zadajemy dzieciom pytania: Co by było, gdyby zabrakło pojemników na śmieci? Co by było, gdyby ludzie nie segregowali śmieci?. Filmik znajdziecie państwo tutaj.

Po obejrzeniu filmu proszę wykonać z dziećmi 3 pojemniki: niebieski na papier, żółty na plastik, zielony na szkło. Zadaniem dzieci jest ozdobienie pojemników szlaczkami.

 

A teraz, kochane dzieci, pora na zabawy. Na początek zabawy rzutne.

Celowanie do kosza - dzieci celują czterema piłeczkami (jak nie ma, to można zrobić np. kule z gazety) do jakiegoś pojemnika, może być kosz, pudełko, większy garnek. Następnie przelicza, ile kul wpadło do celu. Rzuty wykonują raz lewą, raz prawą ręką.

Celowanie do dużej piłki - ustawiamy piłkę w odległości 2 m od dziecka. Wykorzystując te same kule z gazety dziecko ma trafić w piłkę.

 

Zabawy z elementem skoku

Szkoła jazdy konnej - zabawa polega na wyuczeniu dzieci różnych form biegu i podskoków:

  • bieg truchcikiem – powoli z niewysokim unoszeniem stóp,
  • galop koński - biegniemy wyrzucając nogi do tyłu,
  • kłus konia – bieg z podnoszeniem kolan.

Zabawa ,,Posągi" - marsz i bieg w różnych kierunkach. Na zapowiedź – posągi, dzieci zatrzymują się i natychmiast stają prosto. Natomiast na hasło - figury – dzieci przyjmują dowolna pozycję.

Podane zabawy i ćwiczenia możecie drodzy rodzice wykorzystywać codziennie.

 

Na dzisiaj tyle. Jutro nowy dzień i nowe zabawy. Papa, Żabki!