SPOTKANIE Z POLICJANTEM - 23.09.2014 r.

"Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem. Palą się światła… Popatrzmy na nie! Światło zielone, jak młode listki, na drugą zaprasza wszystkich. A światło żółte, jak liść jesieni, ostrzega – spiesz się, bo ruch się zmieni. Światło czerwone, jak mak i ogień – wszystkim przechodniom zamyka drogę!"

Od początku roku szkolnego dzieci w swoich grupach poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziły na spacery na przejście dla pieszych ucząc się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Uczyły się piosenek i wierszyków tematycznych oraz wykonywały na zajęciach plastycznych np. sygnalizatory świetlne czy zebry. Dużo już więc wiedzą na ten temat, ale dla utrwalenia i usystematyzowania tej wiedzy zaprosiliśmy do naszego przedszkola fachowców.

I tak, we wtorek 23 września odwiedzili nas panowie policjanci: starszy aspirant – Wojciech Kwaśny oraz sierżant sztabowy – Albert Gaweł. Dzieci dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest ich praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjną czapkę i kajdanki. Jednak najbardziej podobał im się samochód policyjny, który mogły dokładnie obejrzeć, a nawet uruchomić światła i sygnał dźwiękowy! Jednym słowem, było SUPER!!!

Więcej zdjęć w Galerii...