tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA” – zajęcia otwarte w gr. V, 24.09.2014 r.

„Święto dziś ziemniaka mamy, tak więc wszystkich zapraszamy! Na konkursy i zawody, na zagadki i podchody. Niech zjednoczą się rodziny i niech mają dziarskie miny. Uśmiech, humor i zabawa – to jest najważniejsza sprawa!”

 

W wrześniowe popołudnie w dniu 24 września do naszego przedszkola licznie przybyli goście – rodzice dzieci z gr. V. Odpowiedzieli oni na zaproszenie pań, Bogusi i Lilki oraz wszystkich przedszkolaków – Dinozaurów, aby wspólnie wziąć udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Ponieważ pogoda była nie najlepsza, zajęcia zostały przeprowadzone w sali gr. V.

Na ten dzień zaplanowano wiele zabaw sportowych  i niespodzianek dla dzieci i rodziców, by miło spędzić to jesienne popołudnie.

Na dobry początek przedszkolaki zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały wiersz. Następnie panie wychowawczynie przybliżyły zgromadzonym kilka ciekawostek dotyczących ziemniaka – skąd i kiedy dotarł do Polski, ile jest jego odmian i jakie nosi nazwy w różnych rejonach naszego kraju.

Następnie zebrani zostali zaproszeni do zabaw i konkursów, w których główną rolę pełnił oczywiście poczciwy kartofelek. Było więc zbieranie na czas pochowanych ziemniaków przez drużyny mam i tatusiów, oraz przez grupy dzieci. Mamusie wzięły udział w konkursie na najszybsze obieranie ziemniaków, a tatusiowie musieli dodatkowo uzyskać jak najdłuższą ostruganą obierkę.

Kolejną konkurencją dla wszystkich chętnych były rzuty do celu. Okrągłe ziemniaki wyskakiwały z miski, ale i tak bawiliśmy się wspaniale. Następne wyzwanie to bieg z ziemniakiem na drewnianej łyżce. I z tym trudnym zadaniem wszyscy świetnie sobie poradzili.

Teraz przyszedł czas na twórczość plastyczną. Dzieci z rodzicami zabrały się do pracy. Miały do dyspozycji ziemniaki, piórka, wstążki, patyczki, kolorowe pinezki, wykałaczki i wiele innych ozdób. Z ziemniaków-cudaków powstało wiele ciekawych dziwadełek, a dzieci chętnie prezentowały je przed obiektywem aparatu.

A na zakończenie spotkania na wszystkich strudzonych zabawą czekało małe co nieco – pieczone ziemniaczki z masłem czosnkowym przygotowane przez p. Martę, a na deser pyszne ciasto śliwkowe przyniesione przez mamę Jasia. Wszyscy pałaszowali z apetytem przy wtórze swojskich melodii granych na akordeonie przez dziadzia Madzi.

To było bardzo ciekawe i fajne spotkanie, i chyba nie ostatnie...

 Więcej zdjęć w Galerii...