PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GR. I - 13.11.2014 r.

Witamy Was w gronie przedszkolaków i życzymy wielu przyjaciół, miłej zabawy i samych radosnych chwil w naszym Przedszkolu!

Nasze najmłodsze przedszkolaki z gr. KACZUSZEK mają już za sobą pierwszą ważną uroczystość, jaką było dla nich bez wątpienia Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się w dniu 13 listopada.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas dotychczasowego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze oraz zmagały się z zadaniami, które przygotowała dla nich wychowawczyni, ukochana p. Anna Dańczak-Małachowska.

Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenia, że:

• co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą,

• nie płakać, nie szlochać i Panie mocno kochać,

• zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować,

• zgodnie bawić się na sali,

• buty samemu zakładać i na leżakowaniu nie gadać.

Również licznie zgromadzeni rodzice złożyli swoje ślubowanie:

„Zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem.

Słuchać uważnie, o czym mówi i zawsze z nim rozmawiać.

Pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach.

Doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze.

Przytulać je.

Cieszyć się jego dzieciństwem”.

No i w końcu nadeszła ta najważniejsza chwila, gdy p. dyrektor Barbara Machniak, za pomocą ogromnego ołówka dokonała aktu pasowania, które „zamieniło” wszystkie maluchy w pełnoprawne przedszkolaki. A na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książeczkę i odblask, aby jego droga do przedszkola zawsze była bezpieczna.

A po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne zabawy dzieci i rodziców. Był więc „Balonik” i „Tańczymy labada”, a następnie wszyscy raźno zabrali się do pracy i wykonali wspólnie wspaniały portret p. Jesieni techniką kolażu.

No i tak zakończył się ten niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Więcej zdjęć w Galerii...