POKAZ PTAKÓW DRAPIEŻNYCH - 20.11.2014r.

W czwartek, 20 listopada - mieliśmy niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w niesamowitej „zielonej lekcji” z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziećmi sów, sokołów i jastrzębi. Dowiedzieliśmy się, czym różnią się te grupy ptaków, a także zobaczyliśmy je latające na żywo. Poznaliśmy ich zwyczaje oraz ich rolę w przyrodzie.

A wszystko to za sprawą p. Grzegorza Laskowskiego, który przyjechał do nas z Kraśnika, gdzie mieszka i hoduje kilkadziesiąt ptaków drapieżnych. Razem z nim zawitali u nas: sowa płomykówka MAJA, puchacz bengalski FRUGO, sokół pustułka IRON i jastrząb Harrisa JAKE.

Dzieci patrzyły jak urzeczone na te przepiękne ptaki. Mogły podziwiać m.in. bezszelestny lot sowy oraz precyzyjne trafianie do celu przez jastrzębia.

A po pokazie chętne dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z płomykówką Mają.

To spotkanie na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.