SPOTKANIE Z MAĆKIEM KUCIAPĄ - 20.11.2014 r.

Spotkanie w ramach realizowanego programu pt.: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy" - ŻUŻLOWIEC

Czwartek 20 listopada, to dzień w naszej placówce niezwykły. Rano pokaz ptaków drapieżnych, sesja zdjęciowa, a po obiedzie - spotkanie z p. MACIEJEM KUCIAPĄ, jednym z najlepszych polskich żużlowców oraz z prawdziwą ikoną rzeszowskiego speedwaya. Było to kolejne już spotkanie w ramach realizowanego projektu: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy” i wzięli w nim udział dzieci z gr. III, IV i V oraz ze świetlicy szkolnej.

Dzieciaki oczekiwały na gościa z wielką niecierpliwością, a kiedy już pojawił się na sali, przywitały tego utytułowanego sportowca gromkimi brawami. Pan Maciek opowiedział o tym, w jaki sposób zrodziło się w nim zamiłowanie do „czarnego sportu” i jak przebiegała jego kariera. "Sukcesy cieszą każdego, mobilizują do pracy i dają satysfakcję" – powiedział nam p. Maciek. "Ważne jest, aby to, co robimy, dawało nam radość i sprawiało przyjemność, bo tylko wtedy będziemy czuli się spełnieni i szczęśliwi". Dla p. Maćka żużel to nie tylko zawód, ale również ogromna pasja.

Spotkanie to wzbudziło ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci i uczniów, jak i nauczycieli. Pytania zadawane p. Maćkowi, dotyczyły m.in. tego, jak wygląda trening, jak bycie żużlowcem wpływa na życie prywatne, jego planów na przyszłość; zamiłowań – to starsze dzieci. Natomiast nasze przedszkolaki najbardziej były zainteresowane oczywiście motorem – wszystkie chciały go dotknąć i usiąść na nim. Była też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia i otrzymania autografu.

Spotkanie z p. Maćkiem upłynęło w miłej atmosferze i na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci. Było bardzo dobrą lekcją motywacji w dążeniu do zdobywania nowych doświadczeń, pogłębiania swojej wiedzy, a przez to rozwijania siebie, wyrabiania w sobie siły woli, wytrwałości i determinacji w realizacji swoich pasji.

A panu Maćkowi życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym i szczerze mu kibicujemy!!!