JESIENNE SPOTKANIA Z WIEWIÓRKĄ HANIĄ – gr. V, 26.11.2014 r.

Zajęcia biblioteczne (biblioteka – filia nr 10) – spotkanie drugie

26 listopada DINOZAURY z gr. V wybrały się do biblioteki przy ul. Podchorążych 1 na jesienne zajęcia animacyjno-czytelnicze.

Do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci wiewiórka Hania, która wprowadziła dzieci w świat literatury dziecięcej, a potem zaprosiła je do wesołej i twórczej zabawy. Były to zajęcia prowadzone w ramach cyklu: „Bajecznie przez cały rok”. Tym razem tematem przewodnim spotkania była jesień i zmiany, które wraz z nią zachodzą w przyrodzie.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką o aktualnej porze roku, podczas której dzieci mogły mądrze i w sposób wyczerpujący odpowiadać na zadawane im pytania. Następnie przedszkolaki pięknie odgadywały wierszowane zagadki ukryte pod jesiennymi listkami. Pracując w grupach dekorowały drzewa, z których opadły wszystkie liście, a następnie omawiały efekty swojej pracy na forum całej grupy. Drużynowa rywalizacja w jesiennych konkurencjach sprawnościowych sprawiła dzieciom mnóstwo radości i dodała pozytywnej energii. Ostatnim, mniej wyczerpującym zadaniem, było pokolorowanie portretu sympatycznej wiewiórki Hani.

Kończąc wizytę w Bibliotece dzieci mogły pożyczyć do domu przygotowane na tę okazję książeczki. Oczywiście największą popularnością cieszyły się te o jesieni.