WIRUSY KONTRA BAKTERIE – zajęcia edukacyjne w gr. V, 28.11.2014 r.

W piątek, 28 listopada - w gr. V było bardzo ciekawie. A wszystko to za sprawą zajęć z cyklu „z biologią za pan brat”, w czasie których nasze DINOZAURY zapoznały się z tematem wirusów i bakterii. Dzieci dowiedziały się m.in. skąd one się biorą, gdzie można je spotkać i jak się przed nimi bronić. Najważniejsza w tym wypadku jest higiena i zdrowy tryb życia.

Dzieci oglądały na planszach różne drobnoustroje i omawiały ich kształty i kolory. Porównywały je do żelek i kolorowych galaretek. Niektóre były naprawdę ładne, ale dzieci już widzą, że są one niebezpieczne i mogą wywoływać choroby i schorzenia.

Oczywiście dzieciom najbardziej podobało się oglądanie mikrobów przez mikroskop. Przedszkolaki dowiedziały się także, że są także „dobre” bakterie, które wykorzystuje się np. przy produkcji jogurtów. A na zakończenie zajęć dzieci kolorowały ilustracje bakterii.