Wycieczka do Fabryki Bombek - gr. IV i V, 11.12.2014r.

„Wiszą na choince bombki kolorowe - całe pozłacane, posrebrzane, brokatowe... Dzieci się w nich przeglądają i świątecznych cudów wyglądają”

W czwartek, 11 grudnia – nasze przedszkolaki z gr. IV i V wyruszyły na wycieczkę edukacyjną do Fabryki Bombek Choinkowych „ROMEX”, która mieści się w Rzeszowie, przy ul. Krakowskiej 150.

W trakcie tej wyprawy dzieci dowiedziały się, jak powstaje bombka, i że jest to praca od początku do końca wykonywana ręcznie. Obserwowały cały proces powstawania tych małych cudeniek, od dmuchania poprzez srebrzenie, aż do malowania i zdobienia. Natomiast w przyzakładowym sklepie mogły podziwiać już gotowe, spakowane bombki, przygotowane do podróży w różne strony świata.

A na zakończenie pobytu w tym świecie szklanych ozdób każde dziecko otrzymało pięknie ozdobioną bombkę z własnym imieniem. To będzie piękna pamiątka z tej wycieczki!